banner
امروز ۱۵ /۱۱ /۱۳۹۸

جواب دهی آنلاین

لطفا برای دریافت آنلاین جواب آزمایش بر روی لینک زیر کلیک نمایید :
دریافت جواب آزمایش

تماس با ما

آدرس : کرج ، محمدشهر، بلوار اصلی، نبش بلوار دشت بهشت، مجتمع پزشکی بوعلی سینا، آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر علیجانی
تلفن : 36203620 - 026 (5خط)

آمار بازدید

  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 182
  • بازدید دیروز: 252
  • بازدید هفته: 1706
  • بازدید ماه: 7929
  • بازدید سال: 114169
  • کل بازدیدها: 290439

جوابدهی آنلاین ازمایش کرج

جوابدهی آنلاین ازمایش کرج : آزمایش خون یکی از ساده‌ ترین روش های تشخیص سلامت عمومی ، کمبود های تغذیه‌ ای و تشخیص بیماری های مختلف است . آزمایش خون اکثر اوقات برای اندازه‌ گیری قند یا چربی خون ، کلسترول ، شمارش گلبول های خونی و … انجام میشود

 توصیه متخصصین به همه افراد این است که انجام آزمایش خون دوره‌ای و حداقل سالی یک بار  را به طور مداوم انجام دهند . بسته به نوع آزمایش هایتان ، فرد  باید نکاتی را قبل از آزمایش خون رعایت کند که در بیشتر آزمایش ها شبیه هم هستند . به طور مثال ( ناشتایی قبل از آزمایش خون برای اکثر آزمایشات ضروری است .

جوابدهی آنلاین ازمایش کرج


برای آزمایش خون ، توصیه میشود که  صبح زود به آزمایشگاه بروید بیمار  8 تا 12 ساعت قبل از آزمایش فقط میتوانید آب بخورید زیرا سایر مواد غذایی امکان دارد نتیجه آزمایش تان  را تحت تاثیر قرار دهند . مخصوصا اگر شما آزمایش تست  قندخون دارید باید از خوردن نوشیدنیهای شیرین و بسیاری از خوراکیهای که قند پنهان دارند ، پرهیز کنید تا جوابدهی آنلاین ازمایش کرج شما مثبت نشود .

نکاتی درباره آزمایش خون که پزشکتان نخواهد گفت

** خبر خوب درباره نتیجه تست خون من چیست

تستهای خون معمولی عموما برای یافتن مشکلات انجام میشوند ، بنابراین اگر C B C شما ، شیمی خون و نتایج کلسترول در محدوده نرمال باشند ، پزشک امکان دارد  در مورد گزارش تان ( جوابدهی آنلاین ازمایش کرج ) چیزی به شما نگوید .

و یا امکان دارد  نسخه ای از آن را بدون هیچ توضیحی برای فرد بفرستند اما حتی اگر اوضاع عادی بود ، حتما پیگیری کنید و در مورد آزمایش خون خود با پزشک تان مشورت کنید.


** ((نرمال بودن))  میتواند بین آقایان و خانمها  متفاوت باشد

اگر نتایج تست خون ( جوابدهی آنلاین ازمایش کرج  ) خود را با افرادی از جنس مخالفتان  مقایسه کنید ، امکان دارد  از یافتن تفاوتهایی تعجب کنید  بطور مثال :  محدوده مرجع نرمال برای تعداد سلول های خونی قرمز در یک تعداد کامل خونی بین 5 تا 6 میلیون سلول در میکرو لیتر مرد است ، اما برای خانمها  بین 4 تا 5 میلیون سلول است .

**  "نرمال بودن " هم میتواند و هم نمیتواند با سن تغییر کند :

در بعضی  از تست ها  مثل :  تست هموگلوبین ، نتایج نرمال با سن تغییر خواهند کرد  بطور مثال برای کودکان یک سطح هموگلوبین در حدود 11 تا 13  گرم/دسی لیتر ، نرمالخواهد بود در حالیکه برای اقایان  مقدار حدود 14 تا 17 نرمال است ، و برای خانم ها 12 تا 15  طبیعی است اما برای تست های دیگر مثل کلسترول L D L یعنی یک سطح کمتر از 100  میلی گرم _ دسی لیتر بدون توجه به سن در نظر گرفته میشود .

گفته میشود که سن تان شما و دیگر عوامل ریسک برای بیماریهای قلبی میتوانند تاثیر گذار باشند  ، اگر پزشک معالجتان  واکنش نشان داد یعنی تست خون تان سطح کلسترول بالایی را نشان میدهد .

اگر یک آقا  بیش از 45  سال و یا یک خانم  بالای 55 سال داشته باشد و مبتلا به بیماریهای قلبی یا دیابت باشند ، به احتمال زیاد پزشکتان  توصیه خواهد کرد که اگر آن کمتر از 100 واحد نگه دارید و اقدامهای لازم برای کاهش کلسترول L D L را انجام دهید .

** نتیجه تست "مثبت" میتواند به معنای خبر خوب نباشد :

برخی تستهای خون از طریق جستجو برای عواملی در نمونه خون تان هستند در بین آنها  ( آزمون سلول داس شکل ، تست اچ آی وی ، تست هپاتیت سی و تست ژن B R C A 2 یا MR C A 1 برای سرطان پستان و تخمدان )  به دنبال بیماریها میگردند .

نتایج ((مثبت))  نظر زمانی در نظر گرفته میشوند که این آزمایش نشان گر بیماری را پیدا کرده باشد ، DNA ، آنتی بادی یا پروتیین  ، که پزشک به دنبال آن میگردد . در این موارد نتیجه آزمون مثبت به این معنی است که شما امکان دارد  بیماری یا اختلالی داشته باشید و یا در صورت بیماری های عفونی ، امکان دارد  در گذشته در معرض آن  بودید.


**  نتیجه تست ((منفی))  اکثرا به معنای خوبی است :

((منفی)) وقتی که به آزمایش خون میرسد ، به معنای "بد"  نخواهد بود .نتیجه منفی به این معنا است که این آزمایش چیزی که به دنبال آن بودید را تشخیص نداده ، چه نشان گر بیماری باشد یا عامل خطر برای یک وضعیت سلامتی . زمانیکه یک تست خون برای چک کردن یک بیماری عفونی دارید و نتیجه منفی میگیرید ، این خبر خوبی خواهد بود  یعنی تست هیچ مدرکی دال بر عفونت نیافت .


**  نتیجه آزمون اشتباه  منفی نیز میتواند اتفاق بی افتد :

گاهی اوقات یک تست ، شاهدی بر بیماری و یا شرایط خاصی نیست ، حتی با وجود این که واقعا این کار را انجام میدهید . بطور مثال  اگر یک تست خون برای هپاتیت سی دادید و نتایج منفی بو دند ، اما در چند ماه گذشته در معرض این ویروس قرار داشتید ، هنوز هم میتوانید عفونت داشته باشید و آنرا متوجه نشو ید .

بطور مشابه ، اگر در چند هفته اول عفونت مورد آزمایش قرار بگیرید ، تست خون شما احتمالا منفی نشان داده خواهد شد ، چون بدن هنوز آنتی بادی ها یش را تولید نکرده است .

جوابدهی آنلاین ازمایش کرج


** ارزشهای تست میتواند از آزمایشگاهی به آزمایشگاه دیگر متفاوت باشد :

گزارش تکنسینهای آزمایشگاه نتایج آزمایش خون را با محدوده ای که برای آن آزمایشگاه طبیعی در نظر گرفته شده است ، مقایسه میکنند . دامنه مرجع این آزمایشگاه براساس نتایج آزمایشهای بسیاری از افرادی است که قبلا در این آزمایشگاه تست شده اند .

این محدوده طبیعی ممکن است مانند آزمایشگاه دیگری نباشد ، میتوانید میزان اداره غذا و دارو را یادداشت کنید ، پس اگر متوجه شدید که گزارش تست خون قبلی از گزارشهای جدید تر فرق میکند این تفاوت میتواند از آزمایشگاه باشد .


** نتایج غیر عادی میتواند دلیلی بر بیماری نباشد :

نتیجه تست خارج از محدوده نرمال مقادیر آزمایشگا هی مورد انتظار ضرورتا به این معنا نیست که بیمار  یک بیماری یا اختلال دارد . نتایج آزمایش میتواند به دلایل دیگری غیر طبیعی باشد .

اگر یک آزمایش گلوکز پلاسما داشتید و قبل از تست چیزی خورده باشید ، یا شب قبل از تست مشروبات الکلی مصرف کرده باشید ، نتایج امکان دارد بطور موقت خارج از محدوده نرمال باشد ، اما شواهدی از یک بیماری وجود ندارد . برای اجتناب از چنین مشکلاتی ، بهتر ست قبل از هر گونه آزمایش در آزمایشگاه ، با پزشک خود مشورت کنید  که شما باید قبل از آزمایش خون ، کار خاصی را انجام دهید یا نه .


** اشتبا هات اتفاق می افتند : 

با اینکه جا به جا شدن  نمونه ها پدیده نادر است ، اما این اتفاق می افتد  این که چگونه نمونه خون تان ا قبل از آنالیز مورد بررسی قرار میگیرد ، میتواند بر نتایج تاثیر بگذارد . به عنوان نمونه ، اگر نمونه در ظرف نامناسب جمع آوری شود ، به نحوی نامناسب تکان داده شود ، یا برای مدت طولانی یا در دمای نادرست بماند ، امکان دارد نتیجه اشتباه شود .

آزمایش در منزل محمد شهر

آزمایش در منزل محمد شهر : دختر و پسری که تصمیم به ازدواج می گیرند، قبل از آن که  اسمشان به عنوان زن و شوهر رسمی ثبت شوند ، باید مراحل پزشکی تحت آزمایشهای ازدواج  را انجام دهند .

دو زوجی  که قص ازدواج دارند ، قبل از مراجعه به آزمایشگاه ها که یک اجبار قبل از عقد کردن است ، در ابتدا باید اگر دچار بیماری یا مشکلی در سلامت خود هستند ، صادقانه آنرا برای هم بازگو کنند ، در غیر این صورت این آزمایشها تا حدودی میتواند وضعیت جسمانی افراد را مشخص کند .

آزمایش در منزل محمد شهر

چرا آزمایشهای قبل از ازدواج لازم است


آزمایش در منزل محمد شهر : آزمایشهای قبل از ازدواج میتوانند از بروز بسیاری از مشکلات که ممکن است در آینده ، زندگی فرزند تان و هم چنین روابط عاطفی بین زوجین  را تحت شعاع قرار دهد ، جلوگیری کنند . برای آنکه زندگی سالم  داشته باشید ،  باید بدانید که عشق بین زوجین لازم است اما کافی نیست . اطلاع از وضعیت سلامتی طرفین هم امری ضروری است که اهمیت بسیار بالایی  دارد و با اطلاع از آن میتوان از اختلافات بعدی  تا حد زیادی جلوگیری کرده و زندگی آرامی را  زوجین در کنار هم تجربه کنند 

 

 به گفته متخصصین همیشه پیشگیری بهتر از درمان است . بنابراین برای داشتن  زندگی ای پرنشاط ، آزمایشهای قبل از ازدواج براساس اطلاعاتی که مشاور از زوجین میگیرد ، باید برای آنها طبق سوابق بیماریهایی که در خانواده هرکدام وجود داشته و در نظر گرفتن احتمال به ارث رسیدن آن به فرزندشان  باید انجام شود ، زیرا پی بردن به مشکلات قبل از ازدواج نسبت به بعد از آن، قابل تحمل تر است . هم برای بیماری هایی که امکان انتقال آن بین زوجین وجود دارد و هم بیماری های ژنتیکی که میتواند فرزند را درخطر ابتلا قرار دهد .

انواع آزمایش های پیش از ازدواج 

آزمایش در منزل محمد شهر

**آزمایش تالاسمی

انجام آزمایش تالاسمی به علت شیوع این بیماری در کشورمان است . تالاسمی یک بیماری ژنتیکی است که به 2 نوع مینور ( کوچک ) و ماژور ( بزرگ ) شناخته  میشود . در نوع مینور فرد علامتی ندارد  ، البته بعضی از بیماران علائم بسیار خفیفی دارندو بیماری بطور اتفاقی کشف میشود .

ازدواج این افراد با یک فرد سالم مشکلی برای کودکان پدید نمی‌ آورد ولی اگر زن و مرد مبتلا به تالاسمی مینور با هم ازدواج کنند ، 25 % احتمال به دنیا آمدن فرزند مبتلا به نوع ماژور وجود دارد . نوع ماژور نوع شدید بیماری است که با عوارض جدی برای فرد مبتلا همراه است . در صورت ابتلای هر دو طرف به تالاسمی مینور نیاز به انجام مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج وجود دارد . تشخیص تالاسمی با انجام آزمایش خون و شمارش سلولهای خونی انجام میشود .  در صورتیکه فرد مبتلا به کم‌خونی و فقر آهن باشد ، بهتر است اقدام به درمان کند .


**آزمایش اعتیاد

 انجام آزمایش اعتیاد نیز برای اطلاع زوجین از وجود اعتیاد است که با آزمایش ادرار مشخص میشود . البته حتی در صورت مثبت شدن آزمایشی مانند مورفین اگر دو طرف راضی باشند ، امکان ازدواج وجود خواهد داشت


**آزمایش بیماریهای جنسی

به جز آزمایشهای ضروری ، زوجین میتوانند آزمایشهایی برای اطلاع از وضعیت سلامت جسمی و جنسی یکدیگر انجام دهند . در این فهرست شاید اولین مورد اطلاع از بیماریهای منتقله از راه جنسی است که مهم‌ترین آن ها ( سیفیلیس ، ویروس اچ‌ آ ی‌ وی و هپاتیت است . این بیماریها از راه مقاربت قابل انتقال به همسر است .  البته سیفیلیس درمان میشود ولی درمان قطعی هپاتیت و اچ‌ ای‌ وی در حال حاضر امکانپذیر نیست ، گرچه ناقلان این دو ویروس هم با رعایت نکات و تحت‌نظر پزشک میتوانند با هم ازدواج کنند .

آزمایش های گروه خونی

نکته مهم دیگر  اطلاع از گروه خونی یکدیگر است . اطلاع از نوع گروه خونی به این دلیل حائز اهمیت است که اگر مادر گروه خونی Rh منفی و پدر گروه خونی مثبت داشته باشد ، برای جلوگیری از واکنش خونی ناشی از ورود خون جنین به خون مادر و تولید آنتی‌ بادی علیه جنین ، برای مادر آمپول روگام تزریق شود .

روگام 72 ساعت بعد از زایمان اول و در باردایهای بعدی در هفته 28 بارداری تزریق میشود . Rh منفی بودن مادر و Rh مثبت بودن جنین ، در زایمان اول مشکلی ایجاد نمیکند و از آنجاییکه بیشتر زایمانها در مراکز دولتی انجام میشود و مادران در طول بارداری چند بار به مرکز بهداشتی درمانی مراجعه میکنند تولد چنین کودکانی کمتر شده است . تشخیص این اختلال با یک آزمایش ساده خون امکان پذیر است  و در مواقعی که Rh مادر منفی است بلافاصله Rh پدر را درخواست میکنند .

آزمایشهای هورمونی

طذفین در صورت تمایل میتوانند آزمایش‌ برای اطلاع از وضعیت بارداری خود انجام دهند که شامل آزمایشهای هورمونی و بررسی مایع منی در مرد است .

مشاوره ژنتیک

لزوم انجام آزمایشهای ژنتیک را مشاوره ژنتیک تعیین میکند . مشاور ژنتیک با گرفتن سابقه خانوادگی و بررسی دقیق پرونده پزشکی زوجین ، توصیه‌های لازم را ارائه می‌دهد. در بسیاری از موارد نیازی به انجام آزمایش ژنتیک نیست ولی در موارد ضروری پیش از اقدام به بارداری یا حین بارداری آزمایش‌های لازم توصیه میشوند . به‌ طور کلی ، انجام آزمایشهای پیش از بارداری به زوج آینده کمک خواهد کرد  با اعتماد و آرامش بیشتری وارد زندگی مشترک شوند و از مشکلات و بیماریهای احتمالی آینده پیش گیری میکند.

نکات مهم  قبل از آزمایش مدفوع و انواع آزمایش در منزل کرج


** نکات مهم  قبل از آزمایش مدفوع

*قندخون به مقدار بسیار زیادی تحت تأثیر مواد غذایی کربوهیدرات‌ دار هست ؛ مثلا نوشابه‌ های گازدار یکی از بد ترین نوع این مواد اند ، بنابراین از مصرفشان قبل از انجام آزمایش خون خودداری کنید .


* از آنجاییکه آبمیوه‌ های صنعتی مقادیر زیادی کربوهیدرات ، قند مصنوعی و طعم‌ دهنده‌ دارند ، بهتره که از خوردن آنها  قبل از انجام آزمایش خون خودداری کنید . کربوهیدرات بالا و همینطور قند زیاد موجود در آبمیو ه‌ های مصنوعی باعث خنثی کردن اثر انسولین در بدن میشود  و همین موضوع باعث می‌شه جواب آزمایش اعتباری نداشته باشه .


*قهوه به خودی خود مشکلی ایجاد نمیکنه ، ولی اگر قند و خامه در اون وجود داشته باشد ، مشکلساز خواهد بود  و باعث خنثی شدن عملکرد انسولین و در نتیجه بی‌ اعتبار بودن جواب آزمایش می‌ شود ، بنابراین اگر به خوردن قهوه عادت دارید ، بهتره 3 ساعت قبل از انجام آزمایش ، قهوه خالی میل کنید تا جواب آزمایش دقیقتری داشته باشید .


**سایر مواد قندی :

بهتره قبل از انجام آزمایش،  غلات بدون سبوس  استفاده نکنید . همچنین از خوردن سایر مواد غذایی که قند زیادی دارند مانند  انواع شیره‌ ها  و انواع طعم‌ دهنده‌ ها که کربو هیدرات بالایی دارند ، خودداری کنید .


نکات لازم قبل از آزمایش قند خون ناشتا


*حداقل 8 ساعت ناشتا باشید


*ترجیحا تا قبل از ساعت 9 صبح برای نمونه گیری به آزمایشگاه ها ( آزمایش در منزل محمد شهر ) مراجعه‌‌‌ کنید .


نکات لازم قبل از آزمایش قند خون 2 ساعت بعد از صبحانه


*‌‌‌‌* با شروع خوردن صبحانه معمول هر روز ، ساعت رو یادداشت کنید .
(‌‌‌‌ مدت زمان صرف صبحانه نباید بیشتر از 20 دقیقه باشد ) 


*‌‌‌‌* بعد از صرف غذا از خوردن (  آب نبات ، آدامس ، شیرینی و قهوه)  جدا خودداری کنید .


*‌‌‌‌* نمونه گیری دقیقا 2 ساعت بعد از شروع صبحانه انجام می‌شود . به همین خاطر حتما قبل از موعد مقرر در آزمایشگاه حضور داشته باشید .


‌‌‌‌** آزمایش حتما قبل از ساعت 9 صبح شروع بشود و از انجام آن  در ساعات دیرتر خودداری کنید .


*‌‌‌‌* نوشیدن آب درنتیجه اشکالی ایجاد نمی‌کند


قبل از آزمایش کلسترول خون ، بهتره چه چیزهایی رو نخوریم

آزمایش در منزل محمد شهر


‌‌‌‌برای آزمایشهای کلسترول خون ، ناشتا بودن ، کاملا ضروری است . بهتراست  برای انجام آن ، از پزشک مربوطه و یا آزمایشگاهی که قراره در انجا آزمایش انجام شود ، سوال کنید که مدت زمان ناشتا بودنتان باید چند ساعت باشد . بعضی اوقات مدت زمان ناشتا بودن 6 تا 8  ساعت و در بعضی موارد تمام طول شب باید ناشتا بود و در مواردی هم ، زمان ناشتا بودن به 12 ساعت می‌رسد.

‌‌‌‌ بهتره از جویدن آدامس هم در طول مدت ناشتایی  جدا خودداری کنید .به تمام چیزهایی که چند روز قبل میخورید هم دقت کافی داشته باشید . از خوردن گوشت قرمز ، تخم‌مرغ و سایر مواد غذایی که حاوی چربی و کلسترول بالایی اند  خودداری کنید . 

‌‌‌‌اگر مجبور هستید که به توصیه پزشک  تان  هر چند وقت یکبار اون رو انجام بدهید ، رژیم غذاییتان را تغییر ندهید ؛ چرا که پزشک معالجتان  با توجه به برنامه  غذایی روزمره شما می‌تواند  تشخیص بدهد که چرا کلسترول خون شما بالا ا ست .

از پزشک و یا آزمایشگاه مربوطه بپرسید که آیا محدودیتی در خوردن قهوه دارید یا نه، چون در برخی موارد شما اجازه دارید که قهوه بخورید حتی اگر در ساعت‌های ناشتایی باشید.

آزمایش در منزل کرج
 

آزمایش در منزل کرج  امروزه یکی از کاربردیترین خدمات است که  آزمایشگاه ها  بصورت  آنلاین آنی به متقاضیان  ارائه میدهند ، انجام نمونه گیری خون در منزل ( آزمایش در منزل کرج )  یا نمونه گیری خون در محل کار از جمله این موارد  میباشد . در اینوضعیت  دیگر نیازی نیست که بیمار برای انجام آزمایشهای خود به صورت حضوری به آزمایشگاه مراجعه کند  و کلیه آزمایشهای  متقاضی پس از پذیرش آنها  به صورت  اینترنتی و غیر حضوری در سایت یک قرار ملاقات برای انجام نمونه گیری با بیمار هماهنگ میشود تا  بدون نیاز به مراجعه حضوری در مراکز ، کلیه آزمایشاتان  را انجام دهید

آزمایش در منزل کرج

نمونه گیری خون در منزل چه مزایایی دارد


 باید گفت انجام نمونه گیری خون در منزل کرج  دارای مزایای مادی و معنوی بسیار برای بیماران است   مهمترین مزایای انجام نمونه گیری خون در منزل  کرج که با توجه به زندگی پر مشغله افراد امروزی باید به آن اشاره کرد صرفه جویی در وقت و هزینه فرد است 

**با انجام خون گیری در منزل دیگر نیازی نیست که شما نگران ترافیک های کلان شهرها  یا مشکل جای پارک برای اتومبیل تان  باشید . ضمن این که کلیه مراحل پذیرش و خونگیری نیز در محل کار یا منزل متقاضی  انجام میشود و با انجام آزمایش در منزل کرج دیگر نیازی به تحمل صف های طولانی و زمان بر در بیمارستانهای دولتی و خصوصی وجود ندارد .

**  دقت داشته باشید که بسیاری آزمایش ها  باید به صورت ناشتا و در هنگام صبح به آزمایشگاه مجهز  مراجعه کنند .  و از آن جایی که ساعت اصلی  شروع کار برای بیشتر  افراد ساعات اولیه صبح است ، انجام آزمایشات  و نمونه برداری می تواند با کارهای روزمره بیماران  تداخل ایجاد کنید 

پس در این مواقع  نمونه گیری خون در منزل کرج  یا محل کارتان  این امکان را  فراهم میکند تا بیمار به دور از استرس و  بدون گرفتن مرخصی ساعتی یا روزانه و طی مسافت های  طولانی از محل کار به آزمایشگاه ها یا مراکز ، آزمایش های درخواستی پزشک معالجتان   را به نحو احسن و در ایده آ ل ترین شرایط انجام دهید .

** انجام آزمایش در منزل  کرج برای برخی بیماران خاص نیز بسیار مناسب است . در  برخی بیماران خاص بطور مثال : بیماران دیالیزی یا بیماریهای مشابه ، باید به صورت منظم و دوره ای به آزمایشگاه مراجعه کنند  تا فاکتورهای مختلفی که در بدن شان وجود دارد مورد ارزیابی قرار بگیرد  

در این میان به مرور زمان این مراجعه دائمی  به مراکز میتواند به یک کار طاقتفرسا برای بیمار و خانواده هایشان تبدیل شود . اما انجام  تست نمونه گیری در منزل ضمن از بین بردن نیاز به مراجعه حضوری ، انجام کلیه ی آزمایش هایتان را در محل دلخواه و مورد نظر بیمار  فراهم میکند 

آزمایش در منزل کرج برای چه افرادی مناسب است

آزمایش در منزل کرج

 به صورت کلی انجام تست خون گیری در منزل برای افراد زیر میتواند مناسب باشد :

** اشخاص  کارمند و اداری که نمیتوانند به هنگام صبح مرخصی گرفته و به آزمایشگاه مراجعه کنند 


**کسانیکه بازاری و یا شغل آزاد دارند که مراجعه حضوری به آزمایشگاه در روند درآمدی آن ها تداخل ایجاد میکند 


**کسانیکه  با بیماریهای خاص که مراجعه دائمی به بیمارستان  ها یا مراکز آزمایشگاهی برای آن ها به کاری دشوار تبدیل شده است .


** کسانیکه مسن هستند  که توانایی جا به جایی محدودی دارند


** نوزادان تازه به دنیا آمده که به دلیل عدم تکامل کامل سیستم ایمنی در معرض ابتلا به عفونتهای بیمارستانی و محیطی هستند


آزمایش خون در منزل  کرج چگونه انجام می شود


برای انجام آزمایش خون در منزل کرج  یا محل کار ، فقط کافی ا ست بیمار  به سایت آزمایشگاه آنلاین آنی مراجعه کند  و پس از طی مراحل پذیرش آنلاین و بارگذاری نسخه و مدارک مورد نیاز که در عرض چند ثانیه انجام می شود، مشخصات و آدرس مورد نظر خود را در سایت وارد می نمایید . سپس پرسنل آزمایشگاه با بیمار هماهنگ شده و پس از تعیین ساعت مقرر ، نسبت به انجام آزمایش در منزل کرج  یا محل کار اقدام میشود.

نمونه شما پس از نمونه گیری به آزمایشگاه ارسال میشود  و پس از طی مراحل مختلف و آماده سازی جواب های آزمایشات  ،و جواب تست های درخواستی شما به صورت آنلاین در سایت آزمایشگاه قرار داده میشود تا بیمار  دیگر نیاز نباشد که به  آزمایشگا ه  ها به صورت حضوری مراجعه کند پس شما براحتی میتوانید جواب آزمایشهای خود را از سایت پرینت کنید و نزد پزشک معالجتان ببرید 

آزمایش خون در منزل برای نوزادان  و افراد مسن 


آزمایش در منزل کرج  برای کسانیکه پا به سن گذاشته اند  که گاها هم  توانایی محدودی در راه رفتن و جا به جایی دارند نیز بسیار توصیه  میشود . در این حالت نیز خانواده ها یشان  اگر کلیه هزینه های مربوط به جا به جایی فرد مسن و هم چنین اذیتی که بیمار  در هنگام مراجعه به آزمایشگاه را تحمل میشود را در نظر بگیرید ، هزینه محدود و جزئی مربوط به آزمایش در منزل بسیار مقرون به صرفه  تر و مناسبتر  خواهد بود.

آزمایش در منزل کرج

و آخرین مورد از مزایای خون گیری در منزل برای نوزادان و کودکان تازه به دنیا آمده است . همه نوزادان پس از به دنیا آمدن و در هفته اول باید یک سری آزمایشات کنترلی را بدهند . این آزمایشات شامل: ( تیروئید و به اصطلاح زردی نوزاد است ). امروزه برای اکثر والدین همراهی نوزاد تا آزمایشگاه و انجام آزمایشات در شرایط شلوغ و غیر استریل و آ سیب رسان برای نوزاد به یک دغدغه بزرگی فکری  تبدیل شده است

انجام آزمایش در منزل ضمن اینکه راحتی و آسایش قابل قبولی برای والدین و نوزاد فراهم میکند ، امکان انتقال عفونت از هوا و فضای آزمایشگاه ی به نوزاد را به حداقل میرساند .

 

آزمایش در منزل شامل چه آزمایش هایی می شود

تقریبا هر آزمایش طبی که فکرش را بکنید در منزل شما انجام می شود. شما مشخص می کنید که نسخه دارید یا بدون نسخه برای اطمینان از سلامتی تان می خواهید آزمایش دهید. در این موارد ما پیشنهاد می کنیم از پکیج های چکاپ مختلفی که در سایت و اپلیکیشن آچاره ارائه شده استفاده نمایید. اگر نسخه داشته باشید  هم که آزمایش طبق نسخه در منزل یا محل کار شما انجام خواهد شد.

 

آزمایشاتی که در منزل انجام میشود

 از آزمایش های قابل ارائه در منزل را در اینجا می آوریم:

**آزمایش شمارش کامل سلولهای خون در منزل


**آزمایش قند ناشتا در منزل


**آزمایش سدیمانتاسیون گلبول های قرمز خون در منزل


**آزمایش اوره در منزل


**آزمایش کراتینین در منزل

**آزمایش اسید اوریک در منزل


**آزمایش کلسترول در منزل


**آزمایش کلسترول بد در منزل


**آزمایش تری گلیسرید در منزل


**آزمایش کلسترول خوب در منزل


**آزمایش انزیم های کبدی در منزل


**آزمایش کلسیم در منزل


** آزمایش اهن در منزل


** آزمایش هورمونهای تیروئیدی در منزل


** آزمایش انالیز ادرار در منزل


** آزمایش T هورمون تیروئیدی 


** آزمایش پروترومبین PT در منزل


** آزمایش پتاسیم در منزل


** آزمایش سدیم در منزل


** آزمایش فسفر در منزل


** آزمایش ویتامین D در منزل


** آزمایش کشت ادرار در منزل


**آزمایش تعیین ظرفیت آهن T I B C در منزل


**آزمایش ترومبوپلاستین نسبی فاکتور انعقادی خون در منزل


**آزمایش پروستات در منزل


** آزمایش بیلیروبین در منزل

آزمایشگاه دقیق در کرج

آزمایشگاه دقیق در کرج : آزمایش ادرار یکی از آزمایشهای رایج برای تشخیص بسیاری از بیماریهاست و معمولا برای تشخیص عفونتهای مجاری ادرار _ کلیه‌ ها ، حالب ، مثانه و پروستات_ ، تعیین وجود قند در ادرار بیماران دیابتی ، وجود سنگ کلیه ، فشار خون بالا و احتمال سرطان کلیه ، سرطان مثانه ، سرطان لگنچه و حالب ودر بعضی بیماریهای کلیوی و کبدی خاص انجام میشود .

آزمایشگاه دقیق در کرج

یکی از مزایای این آزمایش در دسترس بودن سریع آن میباشد که در اغلب موارد نیازی به آمادگی خاصی ندارد . بسیاری از بیماریهای کلیوی اگر با این آزمایش تشخیص داده نشوند میتوانند به یک نارسایی مزمن کلیه تبدیل شوند . به همین منظور به تفسیر آزمایش ادرار میپردازیم .

چه مواردی در آزمایش ادرار مورد ارزیابی قرار میگیرد

**رنگ (color) :

رنگ ادرار می تواند به رنگهای زیر باشد :

**بی رنگ (colorless)

**کم رنگ (straw) یا جدیدا (pale yellow )

**زرد (yellow)

**کهربایی (amber) یا (deep yellow )

**صورتی کم رنگ (less commonly pink)

**قرمز (r e d)

**قهوه ای (b r o w n)

رنگ ادرار یکی از اجزای اصلی آنالیز ادرار است و بسته به شرایط مختلف بدن تغییر میکند . غلظت ادرار ، میزان مایع بدن ، رنگدانه‌ های موجود در ادرار که از تخریب گلبولهای قرمز و رنگدانه‌ای به نام اوروکروم به وجود می‌ آیند و هم چنین رژیم غذایی روی رنگ ادرار تاثیر دارند . بعضی بیماریها هم رنگ ادرار را تغییر میدهند .

**حالت طبیعی :

طیف رنگ زرد کمرنگ تا پررنگ : ادرار طبیعی به رنگ زرد کم رنگ است که به علت پیگمان یوروکروم  میباشد .

**حالت غیرطبیعی :

آزمایشگاه دقیق در کرج : ادرار قرمز رنگ میتواند به خاطر وجود خون در آن باشد . رنگ نارنجی میتواند به خاطر وجود ویتامین B اضافه در ادرار باشد . بعضی دارو های خاص مثل ریفامپین هم میتوانند ادرار را نارنجی میکنند .

رنگ نارنجی تیره تا قهوه‌ای ممکن است علامت بیماریهای کبدی مثل :  زردی و یا رابدومیولیز _تخریب سلولهای عضلانی_  باشد . مصرف لب  و چغندر به ادرار رنگ صورتی ملایم میدهند .

گاهی اوقات مصرف بعضی مواد خوراکی‌ حاوی رنگهای مصنوعی هم باعث تغییر رنگ ادرار میشوند . دیابت هم میتواند موجب تغییر رنگ ادرار شود . تعریق زیاد و از دست دادن مایع هم باعث میشود رنگ ادرار زرد تیره شود .

دلایل تغییر رنگ ادرار عبارت اند از :

**میزان غلظت ادرار

**خوراکیها

** دارو ها

** تولیدات متابولیسم بدن

** عفونت ادراری

** ادرار تیره رنگ

آزمایشگاه دقیق در کرج : اگر رنگ ادرار قهوه‌ای ، قهوه‌ای تیره باشد، به این معنی است که آب بدن کم شده است و برعکس ادرار رقیق رنگ ادرار میزان آب بدن را نشان می دهد .
بنابراین اگر بیماری  ادراری تیره همراه با سردرد و گیجی داشته باشد، پزشک باید ادرار بیمار را چک کند تا علت کمبود آب بدن را بررسی کند . رنگ ادرار باید به رنگ تیره باشد .

علت دیگر که اگر بیمار ادرار تیره رنگ دارد باید به پزشک  متخصص مراجعه کند مخصوصا اگر با نوشیدن زیاد آب رنگ ادرار فرقی نکرد  در آن زمان این است که شاید این تیره رنگی مربوط به خون فرد  باشد.

اگر درون ادرار ترکیبات خون  وجود داشته باشدٰ میتواند نشانه اختلال در عملکرد کلیه باشد که به علت عفونت ، بیماری کلیه یا حتی سرطان باشد .

** شفافیت ادرار

آزمایشگاه دقیق در کرج : ادرار به طور طبیعی شفاف است و باید به توان از پشت شیشه‌ حاوی آن نوشته‌ های یک متن را خواند اما مسایل مختلف باعث تغییر این حالت میشوند.

**شفافیت یا ( appearances – opacity ) ادرار میتواند شامل موارد زیر باشد :

**تمیز (clear)

**کدر (hazy)

**توربید کم و یا حالتی که مه آلود باشد و روزنامه از پشت آن خوانده نشود ( less commonly turbid )

**ابری (cloudy )

**مات ( opaque )

** حالت طبیعی :

شفاف

** حالت غیرطبیعی :

غیرشفاف

**عفونت

** چرک

** باکتریهای موجود در ادرار به خاطر عفونت‌ ادراری

** کریستالها

**گلبول‌ های قرمز خون

**گلبولهای سفید

**اسپرم

**قارچ

**موکوس و یا حتی عفونت‌های انگلی میتوانند باعث غیرشفاف شدن ادرار شوند البته بعضی مواقع در حالتهای طبیعی و بدون بیماری‌ هم ممکن است ادرار غیرشفاف باشد .

**مصرف بعضی غذاهای حاوی چربی زیاد، فسفات یا اورات این حالت را ایجاد می‌کنند.

**بو (odor)

تعیین بوی ادرار هم یکی از اجزای تفسیر این آزمایش است . بوی طبیعی و معمول ادرار به خاطر وجود اسید وولاتایل است و بوی شبیه به فندق دارد اما مواد غذایی مختلف و بعضی بیماریها این بو را تغییر میدهند.

**حالت غیرطبیعی:

**ادرار بیماران دیابتی معمولا بویی قوی و شیرین شبیه به بوی استن دارد. بوی شیرین و میوه‌ای هم گاهی از ادرار این بیماران به مشام می‌رسد.

**بوی بسیار بد ادرار نشان‌دهنده عفونت مجاری ادراری و وجود چرک در ادرار است . افرادی که ادرارشان بوی مدفوع می‌دهد ممکن است دچار فیستول روده به مثانه شده باشند .

**ادرار دارای بوی شربت افرا (بوی شبیه به چای شیرین) در بیماران فنیل کتون اوری دیده میشود . نارسایی کبدی هم باعث تغییر بوی ادرار می‌شود .

** وزن مخصوص ادرار (Specific Gravity)

آزمایشگاه دقیق در کرج : وزن مخصوص ادرار که به شکل عدد بیان میشود معمولا حاصل اندازه‌گیری اجزای مختلف ادرار شامل مواد دفعی و املاح است . وزن مخصوص بالا نشان‌ دهنده ادرار غلیظی شده است . از این عدد برای تعیین قدرت تغلیظ و ترشح کلیه‌ ها استفاده میشود .

** حالت طبیعی :

عداد بین ۰۰۵/۱ و ۰۳/۱

**حالت غیرطبیعی:

بیماریهای کلیوی باعث کاهش وزن مخصوص ادرار میشوند . هم چنین مصرف بیش از اندازه مایع هم باعث کاهش این عدد میشود .

**غلیظ شدن ادرار و کمبود مایع در بدن (هنگام روزه‌داری یا تعریق زیاد) وزن مخصوص را افزایش میدهد .

**عدد وزن مخصوص به تنهایی شاخص خوبی برای تعیین سلامت نیست و باید حتما در کنار دیگر اجزای آزمایش تفسیر شود. تب، استفراغ و اسهال باعث بالا رفتن و کاهش دمای بدن، ادرار زیاد و دیابت بی‌مزه باعث کاهش آن می‌شود.

**پروتئین در آزمایش ادرار

آزمایشگاه دقیق در کرج : پروتئین یکی از مواردی است که نباید به طور طبیعی در ادرار وجود داشته باشد و وجود آن در ادرار نشان دهنده یک بیماری خاص میباشد . در حالت طبیعی ، نتیجه‌ ی بررسی وجود پروتئین در ادرار باید منفی یا بین 50 الی 80 میلی‌گرم در ادرار 24 ساعته باشد .

مشاهده پروتئین در ادرار می تواند نشان دهنده‌ ی :

** آسیبهای کلیوی

**عفونت ادراری

**فشارخون بالا

**دیابت

** بیماری لوپوس گلومرولونفریت یا همان  یک بیماری کلیوی باشد . مد نظر داشته باشید که تب ، ورزش شدید و بارداری نیز در حالت‌ طبیعی حضور پروتئین در ادرار یا پروتئین وری را به دنبال خواهند داشت . درصورت مشاهده  این موارد بهتر است به  فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری برای ویزیت مراجعه کنید 

 

** وجود گلوکز در آزمایش ادرار


گلوکوزوری یا گلوکز در آزمایش ادرار به طور معمول وقتی دیده می شود که میزان گلوکز خون از حد آ ستانه کلیوی بیشتر باشد یعنب از  180 میلی گرم  . هرچند گاهی به طور طبیعی آ ستانه کلیوی برخی افراد پایینتر از این هم میشود . دیابت شیرین ، تزریق سرمهای قندی و مصرف یک باره و زیاد کربوهیدرات ها از دلایل وجود گلوکز در ادرار هستند .

 وجود کتون در ادرار :


اجسام کتونی درطی کاتابولیسم اسیدهای چرب ایجاد میشوند . کتون در ادرار به دنبال کتوزیس _افزایش کتون ها در خون_  ایجاد میشود وقتی شخص دچار کمبود مصرف قندها و کربوهیدرات ها _مثل در زمان  روزه داری طولانی  یا دفع کربوهیدرات ها از بدن  افزایش مییابد مثلا درزمان  اسهال و استفراغ های شدید _ یا سلولها قادر به دریافت و مصرف کربوهیدرات نیستند _ مثلا دیابت_ ، کتون ها به دلیل مصرف چربی ها و سوخت ناقص آن ها ، در خون و ادرار افزایش می یابند .

آزمایشگاه دقیق در کرج

خون در ادرار :


گلبول های قرمز میتوانند در شرایط فیزیولوژیک مانند (  ورزش سنگین کردن ، تب و عادت ماهانه ) و یا پاتولوژیک مثلا :  (التهاب حاد مثانه ، تروما ، زخم ها ، عفونت ها ، سرطان های کلیه یا مثانه ، ضربه به کلیه ، انفارکتوس و گلومرولونفریت ) در ادرار ظاهر شوند .

 

دقیقترین آزمایشگاه کرج


دقیقترین آزمایشگاه کرج :یکی از روشهایی که میتواند شانس کاهش بیماریها و بهبود آنها را تسریع بخشد، آزمایش خون است که با استفاده از آن شما میتوانید بیماری های مختلف بدن را تشخیص دهید آزمایش خون که نام دیگر پانلهای خونی نیز نامیده می شود از ابتدایی ترین ابزار های  دنیای پزشکی  در تشخیص بیماری ها به حساب می آید . 

پزشکان متخصص  به کمک  یک تست خونی میتوانند علائم بیماری های خاص ، کمبود های تغذیه ای  فرد  و  سطح مواد زائد موجود در خون را تشخیص و مورد بررسی قرار بدهند . به همین خاطر در یک ویزیت پزشکی  برای آگاهی و بررسی  وضعیت سلامتی یک بیمار ،  درمان بیماری  اولین ابزار پزشکی پس از  معاینه بالینی انجام آزمایش خون است .

 

دقیقترین آزمایشگاه کرج

اگر نتایج آزمایش خون طبیعی نباشد لزوما دچار مشکل جدی نیستید

بیشتر بیماران  تصور میکنند اگر نتیجه آزمایش خون طبیعی نباشد ، مشکلی در بدن وجود دارد . اما دلایل زیادی برای بروز مشکل در آزمایش خون وجود دارد، از جمله  : سن و سال ، جنسیت یا قومیت . عوامل دیگری که میشود به آن اشاره کرد  : غذایی که خورده اید ، میزان نوشیدن الکل و دارویی که مصرف کرده اید  میتوانند بر روی نتیجه آزمایش خون تاثیر بگذارند . پزشک در مورد نتایج آزمایش خون و معنای آن ها صحبت خواهد کرد .

 آزمایشات روتین در دقیقترین آزمایشگاه کرج

* آزمایش خون :

CBC_F B S_BS_H b-H C T_P L T- PT- P T T- Cholestrol _ F b -Cr- BUN-Na-K-Ca- L D L – H D L

*آزمایش ادرار :

U A-U C

* آزمایش مدفوع :

گایاگ و کشت مدفوع سایر آزمایشات غیر روتین است و در مورد بیماران خاص استفاده میشود شامل :

** آزمایش مغز نخاع

** آزمایش خلط

** آزمایش کشت تراشه

سایر آزمایشات در دقیقترین آزمایشگاه کرج

حروف اختصاصی در هر آزمایش : 

* F B S : 

قند خون ناشتا

*M C H C :

غلظت متوسط همو گلوبین

*W B C :

شمارش گلبولهای سفید

*R B C :

شمارش گلبولهای قرمز

*H B :

همو گلوبین

*H C :

هماتو کریت ( درصد گلبولهای قرمز در خون )

*H C V :

حجم متوسط گلبول های قرمز

*H C H :

مقدار متوسط همو گلوبین در گلبول های قرمز

*R.D.W :

ضریب تغییرات اندازه گیری گلبولهای قرمز

*P LT :

شمارش پلاکتها

*P T E :

در صد پلاکتها

*M P V :

حجم متوسط پلاکتها

*M C H :

وزن متوسط هموگلوبین

*M C V :

حجم متوسط هموگلوبین

*M/E :

نسبت سلول های زاینده گلبول سفید به قرمز

*R D W :

پهنای گلبول قرمز در منحنی

*U A :

تجزیه کامل ادرار ( P H ، رنگ ، بو ، توده های متراکم )

*T G s :

تری گلیسیرید ( چربی که باعث رسوب در رگها و عروق میشود )

*H C G :

تست حاملگی

*F S B :

آزمایش قند خون

انواع آزمایشات خون

**R BC R BC مخفف کلمه سلول‌ قرمز خون است .

دقیقترین آزمایشگاه کرج

 آزمایش R B C در دقیقترین آزمایشگاه کرج 


R B C مخفف کلمه سلول‌ قرمز خون است . این سلولهای قرمز یا همان گلبول‌های قرمز ، در واقع اصلیترین قسمت خون و عامل رنگ قرمز آن هستند . خود این رنگ قرمز به دلیل وجود ماده‌ ای به نام هموگلوبین است که کمک میکند گلبول‌ قرمز ، اصلیترین وظیفه خود یعنی حمل و نقل اکسیژن و دی‌اکسیدکربن را انجام دهد

بطور خلاصه میشود گفت گلبولهای قرمز وسیله حمل و نقل اکسیژن از ریه به بقیه سلولهای بدن هستند . مقادیر طبیعی : بین 7/4 تا 1/6 میلیون در هر میکرولیتر خون . این عدد برای زنان  مقداری کمتر و در کودکان مقداری بیشتر است .

نکته مهم :
گلبول قرمز به طور طبیعی بعد از تولید در مغز استخوان 120 روز در خون زندگی میکند و در آخر عمر خود خرد میشود و به عناصر سازنده‌ اش تبدیل میشود .

**مقدار R B C‌ ها در طی بارداری بطور طبیعی کمی کمتر نشان داده میشود چون حجم مایع خون افزایش پیدا کرده است .

**عدد R B C در واقع مقدار دقیق گلبول‌های قرمز در یک میلی‌ لیتر خون محیطی است .

**بسته به آزمایشگاه و نوع کیت مورد استفاده ، ممکنست مقیاس شمارش این سلول فرق کند .

**خوردن داروهایی مثل : کلرامفنیکل هم باعث کاهش R B C میشود.

تفسیر W B C چگونه است

این سه حرف مخفف ((سلولهای سفیدخون))  و نشان‌ دهنده گلبولهای سفید است . اندازه‌ گیری مقدار گلبولهای سفید خون یکی از روشهای اصلی تعیین وجود عفونت در بدن است چون این سلولها که جزو سیستم دفاعی بدن هستند در شرایط بیماریهای عفونی و غیرعفونی واکنشهای مختلفی از خود نشان میدهند .

شمارش W B C ها دو جزء دارد . یکی مقدار کلی گلبولهای سفید در یک میلی‌ لیتر خون و جزء دیگر شمارش جزء به جزء این سلولها چون گلبول‌ سفید خود متشکل از پنج نوع مختلف است که کم و زیاد شدن هر کدام از این انواع معنی خاص خود را دارد .

کلمه ((diff)) که در جلوی CBC به معنی آزمایش خون نوشته میشود درخواست برای شمارش همین انواع مختلف گلبول‌ سفید است .

*مقادیر طبیعی :

در بزرگسالان و بچه‌های بالاتر از دو سال مقدار گلبول‌ سفید بین 5 تا 10 هزار در هر میلی‌لیتر خون طبیعی است .

*محدوده خطر :

W B C کمتر از 2500 و بیشتر از 30000 هر کدام نشان‌ دهنده بیماریهایی هستند که میتوانند گاهی خطرناک باشند .

**نکته :

**عمل اصلی گلبو‌ل‌سفید مبارزه با عفونت و حذف عوامل خارجی و مزاحم است و در مواقع آلرژ‌یها هم این سلولها مسئول  بروز واکنش هستند .

**تغییر هر کدام از انواع W B C معنی خاص خود را دارد و ممکن است نشان‌دهنده عفونت با میکروب ، ویروس و یا حتی استرس باشد.

**فعالیت شدید بدنی و ورزش سنگین هم برای مدتی باعث بالا رفتن تعداد W B C در خون میشود . بارداری و زایمان هم این مقدار را افزایش میدهند .

دقیقترین آزمایشگاه کرج

 تست P l t چیست 


پلاکتها ، اجزای کوچک دیسک شکلی هستند که در خون وجود دارند و از بقیه سلو‌لهای خونی بسیار کوچکترند . این ساختارها حاوی آنزیمهایی هستند که باعث انعقاد خون میشوند و وظیفه اصلی آن ها جلوگیری از خون‌ریزی و خارج شدن گلبول‌قرمز از داخل رگ است .

P l t نشان‌ دهنده تعداد پلاکتها در هر میلی‌لیتر مکعب خون است و عدد مربوط به آن معمولا بزرگترین عدد برگه آزمایش خون است.

به غیر از کنترل سیستم انعقادی خون ، از میزان پلاکت برای بررسی روند بهبود نارسایی مغز استخوان و بیماریهای خونی هم استفاده میشود.


مقادیر طبیعی :

پلاکت بین 150 هزار تا 400 هزار در هر میلی‌متر مکعب خون برای بزرگسالان طبیعی است . در نوزادان این مقدار کمی بیشتر است .


*محدوده خطر :

پلاکت زیر50 هزار یا بیشتر از یک میلیون کاملا غیرطبیعی است و نیازمند توجه ویژه است .

نکته مهم :

ورزش شدید و قدرتی باعث افزایش میزان پلاکت می‌شود. در هنگام قاعدگی مقدار پلاکت کمی کاهش پیدا می‌کند.


قرص‌های ضدبارداری باعث بالا رفتن مقدار پلاکت میشوند . در حالیکه استامینوفن پلاکت را کاهش میدهد .

بهترین آزمایشگاه بانوان کرج


بهترین آزمایشگاه بانوان کرج :  این را  بهتر است به خاطر داشته باشید که کوچکترین  پیشگیری میتواند شما را در برابر بسیاری  از بیماری ها  در امان نگه دارد  اگر مرتب خود را  در بهترین آزمایشگاه بانوان کرج چک کنید میتوانید از بروز بیماری هایی نظیر سرطان ، دیابت و پوکی استخوان در همان مراحل ابتدایی جلوگیری بعمل آورید 

بهترین آزمایشگاه بانوان کرج

 

آزمایشها میتوانند بیماری را قبل از اینکه حتی نشانه هایش  بروز کند تشخیص دهند . این که به چه نوع آزمایشی بیشتر نیاز دارید به سن ، سابقه خانوادگی ، سابقه سلامت خودتان و دیگر فاکتور های خطر بستگی دارد.


انواع آزمایش در بهترین آزمایشگاه بانوان کرج


*آزمايش كلسترول در بهترین آزمایشگاه بانوان کرج :

بالا بودن كلسترول خون ميتواند باعث ايجاد پلاك و بسته شدن عروق شود . اين پلاكها به تدريج طي سالها بدون هيچ علامتي در رگها تجمع پيدا ميكنند و در نهايت باعث سكته قلبي يا مغزي ميشوند . براي اندازه‌گيري كلسترول خون بايد 12 ساعت ناشتا باشيد و بعد آزمايش خون بدهيد .

در اين آزمايش که در بهترین آزمایشگاه بانوان کرج انجام میشود  بايد ميزان **كلسترول تام ،

**L D L يا كلسترول بد

** H D L يا كلسترول خوب و‌

**تري‌گليسيريد تان را اندازه‌گيري كنيد . ميزان ايده‌ آل كلسترول تام و ‌تري گليسيريد زير 200 mg /d L است .

**ميزان H D L نيز بايد بيشتر از 60

**و  میزان L D L كمتر از 130 باشد . همه خانمهاي 20 تا 40 ساله بايد حداقل هر پنج سال يكبار از اين لحاظ بررسي شوند .

**از 40 تا  49  سالگي نيز هر دو سال يكبار و از 50  سالگي هر سال بايد آزمايش چربي خون بدهيد.

** اگر مي‌خواهيد از ديابت پيشگيري كنيد تست قند بدهید 

يك‌سوم افراد مبتلا به ديابت نوع 2  از بيماري خود بيخبر هستند اين درحاليست كه ديابت ميتواند باعث بيماريهاي قلبي ، كليوي ، سكته ، آسيبهاي چشمي و. . . شود .

خبر خوب اين كه ميتوان ديابت را با رژيم غذايي ، ورزش ، كاهش وزن و مصرف دارو تحت كنترل درآورد بخصوص اگر به‌ موقع تشخيص داده شود . براي اندازه‌گيري قند خون بايد هشت ساعت ناشتا باشيد و بعد در آزمايشگاه يا در منزل با دستگاه قند خون آزمايش دهيد .

قند خون طبيعي بايد زير 100 باشد . قند بين 100 تا 125 نشانه مرحله پيش ديابت است.

**قند 126  يا بالاتر نيز نشانه ديابت است . تست آزمايشگاهي A 1 C هم ميانگين قند خون را در 2 تا 3 ماه اخير نشان ميدهد و ميزان طبيعي آن بايد بين 7/3 تا 3/5 باشد .

**همه خانمها بايد از 40 سالگي يكبار تست قند بدهند و اگر نتيجه آن طبيعي بود تا 49 سالگي هر دو سال يكبار آن را تكرار كنند

**بعد از 50 سالگي نيز بايد سالي يكبار آن را انجام دهيد . اگر هم فشار خون‌تان بالاي 5/13 روي 8  است يا در خطر ديابت هستيد بايد از 18  سالگي تست قند را شروع كنيد .

 انجام تست فشار خون در بهترین آزمایشگاه بانوان کرج


اگر فشار خون شما کمتر از 120/80 میلی متر جیوه (m m H g) باشد ، باید از سن بیست سالگی به بعد حداقل سالی 1 یا 2 بار آن را بررسی کنید . در افرادی با شرایطی مانند :  چاقی که باعث افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا میشود ، این عمل به چند بار در سال تغییر میکند . اگر بیماری قلبی یا زمینه‌ای دارید ، باید این عمل را مداوم انجام دهید .

آزمایشهای تشخیص ناباروری در زنان
 

پزشک  معالج شما در صورت وجود مشکل ناباروری برای تشخیص دلیل و انتخاب روش درمانی مناسب نیاز به انجام معاینات و آزمایشهایی دارد . بررسی نتایج آزمایشها میتواند به پزشک  متخصص تان در انتخاب بهترین روش درمان ناباروری تان  کمک کند

 آزمایشهای متداولی که متخصص  برای بررسی علل ناباروری توصیه میکند آشنا خواهید شد.


سابقۀ پزشکی و معاینه


اولین اقدام پزشک متخصص  در سنجش مشکل ناباروری ، بررسی کامل سابقۀ پزشکی و معاینۀ زنان است که شامل مراحل زیر میشود :

** گرفتن سابقۀ  ی عادتهای ماهانه


**گرفتن سابقه ی  پزشکی ، بیماریها و عملهای جراحی


**بررسی روش و زمان برقراری رابطۀ جنسی


**مشکلات مربوط به سبک زندگی مثل سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر یا قهوه


** بررسی دارو های مصرفی


پزشک بعد از دریافت اطلاعات امکان دارد  معاینات زنانه را برای بررسی مشکل دهانۀ رحم و واژن انجام دهد . هم چنین با توجه به نتایج سوابق پزشکی زن و هم چنین معاینات ، آزمایشهای تکمیلی برای مشخص شدن علت مشکل باروری و انتخاب روش درمان برای زن تجویز کند . هم چنین پزشک متخصص  ممکنست برای مرد نیز آزمایش آنالیز اسپرم تجویز کند یا او را نیز برای معاینه به پزشک متخصص ارجاع دهد.

آزمایش بررسی سطح هورمونها


متخصص  معمولاً برای زنانی که مشکل باروری دارند ، آزمایشهای خونی را بمنظور بررسی سطح هورمونهای مؤثر در باروری درخواست میکند . در این آزمایشهای خون ، سطح هورمونهای هیپوفیزی ، تخمدانی و تیروئیدی شامل :  ( هورمون‌های l h، f sh، پروژسترون ، تستسرون ، پرولاکتین و تیروئید اندازه‌گیری میشود . انجام این آزمایشهای هورمونی به پزشک  متخصص برای بررسی ذخیرۀ تخمدان یعنی تعداد فولیکولها و همچنین کیفیت تخمکها و همچین بررسی وجود سایر مشکلاتی کمک خواهد کرد که ممکنست در فرایند تخمک‌ گذاری تأثیرگذار باشد.

برای بررسی سطح هورمون f s h : پزشک متخصص آزمایش خون روز سوم عادت ماهانه را تجویز میکند . در این آزمایش ، سطح هورمون f s h و سایر هورمون‌ها مانند:  l h، پرولاکتین ، استرادیول e 2 در روز3 عادت ماهانه اندازه‌گیری میشود. بالا بودن سطح f s h و l h میتواند بیانگر نارسایی زودرس تخمدان باشد . بالا بودن l h و کم بودن f s h میتواند نشان‌ دهندۀ سندرم تخمدان پلی‌کیستیک یا مشکل در فاز لوتئال عادت ماهانه باشد .

هم چنین ممکن ست آزمایش تعیین سطح هورمونهای دیگری مثل : اینهیبین b و آنتلی‌ مولرین یا a m h را درخواست دهد . این آزمایشها نیز برای بررسی ذخایر تخمدان و عملکرد تخمدان به پزشک  متخصص کمک خواهد کرد . بررسی سطح پرولاکتین و هورمونهای تیروئید نیز اهمیت دارد . این هورمونها ‌میتواند بطور غیرمستقیم در میزان باروری تأثیر بگذارند . پزشک  متخصص ممکن است همراه با آزمایش هورمونی ، انجام آزمایشهایی برای بررسی بیماریهای خود ایمنی یا دیابت را نیز درخواست کند .

تست پاپ اسمیر


از سن 21 سالگی تا سن 65 سالگی ، هر 3 سال یک ‌بار باید آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهید . در پاپ اسمیر ، دکتر  متخصص شما با استفاده از یک اسپکولوم ، سلولها را از گردن رحم با یک قلم کوچک میگیرد و این سلولها را برای تغییراتی که ممکنست منجر به سرطان دهانه رحم شود ، بررسی میکند . اگر شما 30 سال یا بیشتر دارید ، میتوانید هر5  سال یکبار آنرا آزمایش کنید .

آزمایشگاه خوب در کرج


آزمایشگاه خوب در کرج : بسیاری از زنان  بدنبال شیوه مطمئنی برای اطمینان از حامله بودنشان هستند . آن ها دوست دارند خیلی زودتر از جواب  آزمایشگاه خوب در کرج  از بارداری خود مطلع شوند و بدانند که به زودی مادر میشوند یا خیر . از طرفی  در بین شیوه های گوناگون که برای این کار وجود دارد، سردرگم هستند و نمی‌دانند روش درست کدام است.حتما شما منتظر شده اید تا به پزشک مراجعه کرده و از جواب آن مطلع شوید که آیا باردار هستید یا نه ؟  بهتر است بجای این همه انتظار و صرف وقت و زمان برای رفتن به پزشک پیش از آن خودتان یاد بگیرید چگونه آزمایشات بارداریتان را تفسیر کنید. 

آزمایشگاه خوب در کرج

آزمایش خون برای تست بارداری در آزمایشگاه خوب در کرج چگونه است 

 باید اشاره کرد که دو نوع تست بارداری وجود دارد اول : تست بارداری با استفاده از نمونه ادرار و  دومین روش نمونه خون است

در  هر دو آ زمایش وجود هورمون گونادوتروپین جفتی انسانی را تشخیص میدهد . این هورمون مدت کوتاهی پس از چسبیدن نطفه به پوشش داخلی رحم ، توسط جفت تولید میشود و در روزهای اول بارداری به سرعت در بدن تولید میشود . این تغییر سریع در هورمون ، علائم بارداری را تحریک میکند.

آزمایش ادرار برای تست بارداری چیست 


**بی بی چک و تست بارداری

آزمایش ادرار به دو روش انجام میشود و میتوان آنرا در خانه یا آزمایشگاه خوب در کرج  انجام داد . یکی از راهها جمع آوری ادرار در یک ظرف و قراردادن بی بی چک (عکس بیبی چک مثبت ) داخل آنست یا قرار دادن ادرار در یک ظرف خاص با قطره چکان میباشد .

**روش دیگر قرار دادن کیت آزمایش در جریان ادرار و جمع آوری آنست .

**برای مشاهده نتیجه آزمایش باید منتظر بمانید . تغییر رنگ ، خط و یا نماد ((مثلا مثبت یا منفی بودن)) نتیجه آزمایش را تعیین میکند .

**کیت آزمایش بارداری دیجیتال به این شکل عمل میکند که نتایج را بصورت باردار یا غیر باردار نمایش میدهد باید اشاره کرد که چند روز بعد از نزديكي بي بي چك نشون ميدهد .

آزمایشگاه خوب در کرج

زمان مناسب استفاده از تستها چه موقع است


درصورت استفاده از تستهای حساس ، مولکول کامل H C G در پلاسمای زنان باردار8 تا 9 روز بعد از تخمک‌گذاری قابل تشخیص است ، بنابراین احتمالا این هورمون در زمان لانه‌گزینی ، وارد جریان خون مادر میشود و میزان آ ن در خون ، بسرعت افزایش یافته و تقریبا هر 2 روز مقدار آن دو برابر میشود و بیشترین مقدار آن در هفته‌ های 8 تا 10 حاملگی حاصل میشود .

تفاوت چشم گیری در میزان محاسبه شده H C G سرم بین روشهای مختلف سنجش که تعداد آن ها به بیش از 100 عدد میرسد ، به چشم میخورد.

حداکثر میزان H C G خون بین روز های 60 تا 80 بعد از آخرین قاعدگی دیده میشود و تقریبا 100 هزار میلی یونیت در میلی‌ لیتر است . تقریبا در هفته‌ های 10 تا 12 حاملگی میزان این هورمون کاهش پیدا میکند و حدود هفته 16 به کمترین حد خود میرسد و در بقیه دوران حاملگی در همین حد پایین حفظ میشود

 

 چه زمانی میتوانم آزمایش ادرار انجام دهم


بیشتر پزشکان توصیه میکنند تا روز اول قاعدگی صبر کنید و هنگامیکه متوجه شدید قاعدگی تا ن قطع شده آزمایش ادرار انجام دهید . معمولا در این حالت دو هفته از لقاح گذشته است . البته برخی آزمایشات حساستر عمل میکنند و میتوانید زودتر آزمایش را انجام دهید 

 تا چه حد  آزمایش ادرار دقیق است


آزمایش ادرار یا بی بی چک به همراه آزمایش بارداری خانگی هنگامی که بدرستی انجام شود حدود 97 درصد دقت دارد . البته باید اشاره کرد که  آزما یش بارداری خانگی به دلیل ارزان بودن ، خصوصی بودن ، راحت بودن و نتیجه سریع طرفدار زیادی دارد.


اما اگر آزمایش بدرستی انجام نشود یا خیلی زود گرفته شود ، نتیجه نادرست میدهد . اگر نتیجه آزمایش منفی شد اما باز هم نشانه های  بارداری را مشاهده کردید ، یک هفته صبر کنید و آزمایش دیگری بگیرید یا با پزشک تماس بگیرید و آزمایش خون انجام دهید.

 

آزمایش خون بارداری چگونه است
 

دو نوع آزمایش خون وجود دارد . آزمایش خون کمی که مقدار دقیق h C G داخل خون را تعیین میکند یا آزمایش خون کیفی h C G که باردار بودن یا نبودن شما را به صورت مثبت یا منفی مشخص می کند 

در زیر لیستی از سطوح h C G خون در طول بارداری ذکر شده است :

(L M P) بمعنی آخرین دوره قاعدگی است ، اعداد بتا زیر ، از آخرین پریودی در مقابل مقدار عدد بتا براساس واحد m I U/m I یا I U/I

**سه هفته : 0-5


**4 هفته : 5-426


**5 هفته : 18-7340


**6هفته : 1080-56500


** 7 تا 8 هفته : 7650-229000


**9 تا 12 هفته : 25700 – 288000


**13 تا 16 هفته : 3300-253000


**17 تا 24 هفته : 4060-165400


**25 هفته تا انتها : 3640-117000

معایب انجام آزمایش خون بارداری در آزمایشگاه خوب در کرج  


**از آزمایش ادرار گرانتر است .


**تعیین نتیجه آزمایش زمانبر است .


**باید در مطب پزشک انجام شود.


مزایای انجام آزمایش خون بارداری در آزمایشگاه خوب در کرج :


میتوان بارداری را زودتر از آزمایش ادرار تشخیص داد . در واقع 12 -7 روز بعد از لقاح، بارداری تشخیص داده میشود . میتوان غلظت هورمون h C G را در خون اندازه گیری کرد این اطلاعات به پزشک  متخصص کمک میکند به تشخیص بیماریها در طول بارداری بپردازد 


نتایج نادرست آزمایش بارداری


اگر آزمایش بسیار زود انجام شود ممکنست گونادوتروپین کوریونیک انسان (h C G) را حتی در هنگام بارداری بدرستی تشخیص ندهد . برای تست مثبت ، حداقل 7 روز پس از لقاح آزمایش انجام دهید . در اغلب موارد ، زمانیکه یک زن دوره خود را از دست داده است ، اگر حامله باشد ، آزمایش مثبت خواهد بود.

سطح گنادوتروپین کوریونی انسان (h C G) بیشتر از حد نرمال نشان دهنده موارد زیر میباشد :

**تومور جفت با مرگ جنین


**حاملگی چند قلو ، مانند :  دوقلو یا سه قلو


** سرطان تخمدان و سایر انواع سرطان در برخی موارد : سرطان دهانه رحم


** حاملگی طبیعی


**خون یا پروتئین در ادرار ، که میتواند در نتیجه تداخل ایجاد کند


استفاده از دارو ها برای جلوگیری از تشنج ، دارو برای درمان سندرم پارکینسون یا داروهای فنوتیازین مانند :  کلرپرمازین توسط مادر


**سطوح گونادوتروپین کوریونیک انسان (h C G) کمتر از حد نرمال نشان دهنده موارد زیر میباشد :

*حاملگی خارج از رحم 


*سقط جنین 


تفسیر نتایج آزمایش بارداری چیست


مهم اینست که بدانید نتیجه مثبت یا منفی چیست . اگر نتیجه مثبت باشد ، باردار هستید . در موارد بسیار نادر ، ممکنست نتیجه مثبت کاذب باشد.این بدان معنیست که باردار نیستید اما آ زمون میگوید باردارید اگر در ادرار خون یا پروتئین باشد ، ممکنست نتیجه مثبت کاذب دیده شود . بعضی داروهای خاص مانند : 

آرام بخش ، ضد انسداد یا خواب آور نیز ممکنست نتایج مثبتی ایجاد کنند . اگر نتیجه منفی دریافت کنید احتمالا باردار نخواهید بود . با این حال ، ممکنست هنوز حامله باشید اگر :

**تاریخ انقضای تست  گذشته باشد .


**تست  را به روش اشتباه انجام داده باشید .


** خیلی زود آزمایش کرده باشید


**ادرار شما بیش از حد رقیق باشد ، زیرا مقدار زیادی مایع قبل از آزمایش نوشیده اید .


**دارو های خاصی مثل :  دیورتیکها یا آنتی هیستامین مصرف کرده باشید .


** اگر نتیجه تست حاملگی منفیست  ظرف یک هفته آینده مجددا آزمایش انجام دهید . برخی از آزمایش های حاملگی خانگی آزمایش دوباره را بدون توجه به نتیجه توصیه می کنند.

 

 

بهترین آزمایشگاه محمد شهر کرج


بهترین آزمایشگاه محمد شهر کرج : امروزه یکی از روشهای تشخیص بیماریها ،  انجام آزمایشهای  ابتدایی خون یا پانل خونی است . آزمایش خون میتواند علامتهای بیماریها ، مواد زائد درون خون و … را تشخیص میدهد .

بهترین آزمایشگاه محمد شهر کرج

 

با یک ویزیت پزشکی و یک آزمایش خون ساده که پزشک معالج  بعد از معاینه بالینی تجویز میکند ، میتوانید از وضعیت سلامتی خودتان با خبر شوید البته بعد از گرفتن جواب آزمایشات احتمالا چیزی از آن متوجه نمیشوید و حتما باید از یک پزشک متخصص  کمک بگیرید ،  البته اگر اطلاعات خود را در این زمینه بیشترکنید ، قطعا  میتوانید برگه آزمایش خود را براحتی بخوانید و تفسیر کنید . 

علت تست آزمایش و تفسیر آن 

بهترین آزمایشگاه محمد شهر کرج : در بیشتر مواقع تفسیر نتایج آزمایشات  خود و یا اطرافیانمان  برای ما مهم است ، وجود علامت های اختصاری در مورد نقش بعضی از مواد شیمیایی که در بدن موجودند ، باعث سردرگمی بیشتر ما میشوند .

البته امروزه جداول نتیجه آزمایشات  خون همراه با رفرنس و مرجع هستند که کار ما را برای بررسی راحتتر کرده است ، اما اغلب بیماران روی نتیجه آزمایشات  خودا بسیار  حساس هستند و میخواهند هرچه سریعتر در مورد آن با پزشک معالج  خود صحبت کنند.


تست آزمایش خون در اغلب موارد برای بررسی بیماری و یا یک مشکل خاص در بدن افراد  است . در بعضی موارد تغییراتی در خون بوجود میاید که تنها با آزمایش خون مشخص می‎شوند و ممکن است در صورت متوجه نشدن آن در دراز مدت باعث به وجود آمدن اختلال و بیماری در شخص شوند .


امروزه نتایج آزمایشات خون بصورت تفکیک شده بصورت :

بیوشیمی ، همائولوژی ، ارزیابی هورمون‌ها و لیمونولوژی ارائه می‌شوند. مواردی مانند :  چربی خون ، قند خون ، اوره و بصورت کلی نتایج تغذیه بر روی خون ، در قسمت بیوشیمی قابل مشاهده هستند .

آزمایش گروه های خونی

بهترین آزمایشگاه محمد شهر کرج


در پلاسمای خون انسان عناصری وجود دارند که به آن ها ”  آ گلوتاسیون ” میگویند و این خاصیت را دارند که اگر سلول خونی خارجی وارد خون شود آنها را به هم چسبانده و منعقد و بالاخره متلاشی میکند .خون اشخاص به چهار گروه تقسیم میشوند

گروه خونی A : 

پلاسمای این گروه دارای آگلوتین مخصوص برای بهم چسباندن گو یچه های گروه B است .

گروه خونی B :

پلاسمای این گروه دارای آ گلوتین مخصوص برای بهم چسباندن گویچه های گروه A است .

گروه خونی AB :

پلاسمای این گروه دارای آگلوتین مخصوص برای بهم چسباندن گو یچه های گروه AB است.

گروه خونی O :

پلاسمای این گروه دارای آگلوتین مخصوص برای به هم چسباندن گویچه های گروه O است.وقتی به بیماری خون تزریق میشود باید آن خون هم گروه بیمار باشد و یا از نوعی باشد که عمل آگلو تاسیون بین خون بیمار و خون دهند موجود باشد در این حالت خون داده شده با خون بیمار موافق است.

 

چه زمانی برای انجام آزمایشات خون مناسبتر است 


زمان انجام آزمایش خون در بهترین آزمایشگاه محمد شهر کرج ، در هر آزمایشی متفاوت است . برای مثال  :  زمان انجام آزمایش کورتیزول هشت صبح و یا 4 بعد از ظهر و یا تست قند خون به صورت ناشتا ، باید در موقع صبح و بصورت کاملا ناشتا حداقل 8 ساعت انجام گیرد .


زما‎بندی آزمایش خون در افراد به چه صورت است


بهترست هر 6 ماه یکبار ، هر شخص برای آزمایش خون بدن خود اقدام کند ، البته افرادی که دچار بیماری خاصی میشوند، پزشک متخصص برای آن ها در دوره‎ های کوتا هتری نیز انجام آزمایش را توصیه میکند 

 

چگونگی تشخیص کم‌خونی در بهترین آزمایشگاه محمد شهر کرج 

 


با در نظر گرفتن مقادیر گلبولهای قرمز ، هماتوکریت و میزان هموگلوبین خون میتوان به کم‎خونی پی برد . هم چنین آزمایش c b c به تشخیص این عامل کمک میکند .

 

آزمایش چربی خون برای چه کسانی مناسب است


یکی از مهمترین عوامل گرفتگی رگهای قلب ، وجود چربی خون بالا است . به افراد بالای 20 سال توصیه میشود هر سال 1 بار این آزمایش را انجام دهند تا خون از نظر کلسترول تام ، کلسترول خوب  ، کلسترول بد و تری گلیسیرید مورد آزمایش قرار گیرد .

در صورتیکه چربی خون متعادل باشد تا سن چهل سالگی هر پنج سال یک بار ، بعد از 40 سالگی هر 2 سال یک بار و بعد از 50 سالگی سالی یک بار توصیه میشود .


تشخیص بالا بودن چربی خون با انجام آزمایش خون


عامل اصلی چربی خون :  میزان تری گلیسرید خون است . بطور مثال :  تری گلیسرید بالای چهار صد میلی‌ گرم در دسی لیتر و هم چنین کلسترول بالای دویست و چهل میلی‎گرم در دسی لیتر باشد ، چربی خون بالا محسوب میشود 


آزمایش تیروئید


برای تشخیص پر کاری و یا کم کاری غده تیروئید ، آزمایش تیروئید و بررسی میزان هورمونهای زیر توصیه میشود :


**T 3 (میزان نرمال در افراد  بالغ  0.52 تا 1.85 نانو گرم در میلی ‎لیتر )


**T 4 ( میزان نرمال در افراد بالغ 4 تا 13  میکرو گرم در دسی‎لیتر)


**T SH ( میزان نرمال در افراد بالغ  0.32 تا  5.2 میکرو یونیت در میلی‌ لیتر )

تشخیص اختلالات کبدی با استفاده از آزمایش خون


برای بررسی اختلالات کبدی و همی‎طور هپاتیت ، آزمایشات ساده کبدی مانند زیر است : 


**S G PT :  ( میزان نرمال در خانمها پایینتر از 31 واحد در لیتر ، در آ قا یان پایینتر از 41 واحد در لیتر )


**S G O T :  ( میزان نرمال در خانمها پایین‌تر از 31 واحد در لیتر ، در مر دان پایینتر از 37 واحد در لیتر )


از عوامل میزان افزایش آزمایشات بالا میتوان به عفونتهای ویروسی ( هپاتیت ) و یا مصرف بعضی از دارو ها که به کبد آسیب میرسانند اشاره کرد .


تشخیص مقدار قند خون با استفاده از آزمایش خون


تست قند خون به وسیله آزمایش خون در بهترین آزمایشگاه محمد شهر کرج در بصورت ناشتا انجام  میشود . قند خون ناشتا و نرمال مقداری بین 70  تا  99 میلی ‎گرم در دسی  ‎لیتر است . فردیکه دچار دیابت خون میشود ، قندی بالاتر از 126 بصورت ناشتا را داراست.

افرادی دیگر در موقعیت پیش دیابت قرار دارند ، این افراد قند خونی بالغ بر 100 تا 126 را در آ زمایش خود مشاهده میکنند . برای بررسی میزا ن قند خون ، آزمایش H b A 1 C توصیه میشود که در طی دوره‌ ای مشخص ، قند خون کنترل میشود و اگر میزان آن از 90 % بالا تر شود نشان گر قند خون بالا ست .


آزما یشات هورمونی


پزشک معالج بسته به نوع تشخیص ، برای اندازه‎ گیری هورمون از آزمایشات هورمونی استفاده میکند . هورمونهای بدن انسان دارای طیف وسیعی هستند. مهم‎ترین آنها عبارتند از :


**هورمونهای تیروئید


** هورمون بارداری (B H C G)


** هورمونهای جنسی ( در خانمها L H ,F SH و در آقایان P SA )


چه عواملی در نتایج آزمایش خون دخیل هستند


عوامل زیادی در نتیجه آ زمایش خون دخیل هستند که از جمله آن ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :


* ورزش کردن


* مصرف دارو ها


* اضطراب و استرس


* بارداری


* زمان خون‎ گیری (صبح یا شب)


* ناشتا نبودن


* تروما

*  افسردگی


نکاتی در مورد رژیم غذایی قبل از انجام آزمایش خون


** قبل از تست آهن نباید از گوشت قرمز و غذا های حاوی آهن مصرف کرد .


**مصرف الکل قبل از آزمایشهای کبدی باعث بوجود آمدن اختلال در نتیجه‎گیری میشود .


**دو تا سه روز پیش از انجام آزمایش نیتروژن اوره خون (BUN) باید از مصرف گوشت خودداری نمود.


** یک هفته قبل از انجام آزمایش کلسترول خون باید رژیم غذایی روزانه خود را داشته باشید و منع مصرف چربی نداشته باشید .

 

میزان خطا در آزمایش های  خون چه مقدار است

 


امروزه با داشتن ابزار آلات دقیق و انجام آزمایش ها  بصورت اتوما سیون دستگاهی و کنترل کیفی و کا لیبراسیون دستگاههای آزمایشگاها ، میزان اشتباه و خطا بحداقل رسیده است .

**نتایج غیر طبیعی بودن آزمایشات همیشه دلیل بر بیماری نیست


**5 درصد از افراد سالم ، ممکنست یک آزمایش غیر طبیعی داشته باشند  پس خارج از محدوده بودن جواب یک آزمایش ، همیشه دلیل یک بیماری نیست .

 

 

 

بهترین آزمایشگاه در کرج


بهترین آزمایشگاه در کرج : آزمایشگاه به محیطی گفته میشود که در آ ن آزمایش انجام میشود .  آ زمایشگاهها انواع مختلفی دارند . امروزه در همه ی صنایع و رشته های گوناگون آ زمایشگاه جایگاه مناسب و حائز  اهمیتی محسوب میشود  البته ناگفته نماند ازمایشگاه بخش پر هزینه در هر مجموعه ای به حساب می آید.ازمایشگاه عموما  در بخش پزشکی به جای آزمایش بر روی 12 سی سی خون تنها با یک قطره خون یا یک تار مو میشود ویژگیهای یک فرد  کامل را مشخص کرد و تمام ژنو م آ ن فرد را معین کرد 

آزمایش های ژنتیک چیست 

آزمایشها یا تستهای ژنتیک نوعی آزمایش پزشکی اند که تغییرات کروموزومها ، ژنها یا پروتئینها را شناسایی میکند . نتایج یک تست ژنتیک میتواند یک بیماری ژنتیکی مشکوک را تایید یا رد کند و یا به تعیین شانس یک شخص  برای  انتقا ل یا ایجاد  یک ناهنجاری ژنتیکی  کند . 

 

برخی از روشهای قابل استفاده برای تست‌های ژنتیک در  بهترین آزمایشگاه در کرج عبارتند از :

 

**تستهای ژنتیک مولکولی یا  همان تستهای ژنی  که ژنها را بصورت منفرد یا طول کوتاهی از DNA برای شناسایی اختلافات یا جهشهایی که منجر به یک ناهنجاری ژنتیکی میشود مطالعه میکند.

**تستهای ژنتیکی کروموزومی کل کروموزوم یا طولهای بلندی از DNA را برای وجود تغییرات ژنتیکی بزرگ نظیر یک نسخه اضافی از یک کروموزوم ، که سبب بیماری ژنتیکی شود آنالیز میکنند .

**تستهای ژنتیکی بیو شیمیایی مقدار یا سطح فعالیت پروتئینها را مطالعه میکند ، اختلال در هر کدام نشان دهنده‌ ی تغییراتی در DNA است که منجر به یک ناهنجاری ژنتیکی میشود .

**تستهای ژنتیک داوطلبانه است . از آنجا که انجام تست هم مزایا و هم محدودیت و ریسک هایی دارد ، تصمیم در مورد تست دادن یک تصمیم کاملا شخصی و بسیار پیچیده است 

بهترین آزمایشگاه در کرج

تستهای ژنتیک که در بهترین آزمایشگاه در کرج انجام میشود چند نوع هستند

بهترین آزمایشگاه در کرج : تستهای ژنتیکی اطلاعاتی در مورد ژنها و کروموزومهای افراد  فراهم میکند . انواع موجود تستها عبارتست از :

 

**غربال گری نوزاد تازه متولد شده در بهترین آزمایشگاه در کرج

 

غربالگری نوزاد تازه متولد شده پس از تولد جهت شناسایی ناهنجاریهای ژنتیکی که در مراحل اولیه زندگی قابل درمان ست استفاده میشود.  در حال حاضر تمام ایالتها نوزادان را برای فنیل کتون اوری  که یک ناهنجاری ژنتیکیست  که در صورت درمان نشدن سبب ناتوانی ذهنی میشود و کم کاری تیروئید مادرزادی *ناهنجاری غده تیروئید* تست میکنند .

**تستهای تشخیصی چیست 

 

تستهای تشخیصی که در بهترین آزمایشگاه در کرج انجام میشود  برای شناسایی یا رد یک بیماری ژنتیک یا بیماری کروموزومی خاص در بیمار مورد  استفاده قرار میگیرد . در اکثر موارد وقتی یک بیماری خاص بر مبنای  نشانه‌ های فیزیکی مشکوک است ، این تست برای تایید تشخیص استفاده میشوند.

تستهای تشخیصی قبل از تولد یا در هر زمانی از دوره زندگی فرد قابل اجرا هستند ، اما برای همه ژنها یا تمام بیماریهای ژنتیکی وجود ندارد. نتایج تست تشخیصی میتوانند بر انتخاب بیمار در مورد مراقبتهای سلامت و مدیریت ناهنجاریهایش اثر بگذارند .

 

**تست شناسایی ناقلها به چه صورت است 

 

تست حاملها برای شناسایی افرادیست که یک نسخه جهش یافته از ژنی را حمل میکند که اگر در دو نسخه وجود داشته باشد سبب یک ناهنجاری ژنتیکی میشود. این نوع تست به افرادی که سابقه خانوادگی یک ناهنجاری ژنتیکی دارند و برای افرادی در گروه‌ های قومیتی خاص با ریسک بالای یک بیماری ژنتیکی اختصاصی توصیه میشود . اگر هر دو والد تست میدهد ، نتایج تست میتواند اطلاعاتی در مورد ریسک یک زوج برای داشتن کودکی با یک بیماری ژنتیکی نیز ارائه دهد .

 

بهترین آزمایشگاه در کرج

 

** انجام تست والدین

 

تست والدین برای تشخیص تغییراتی قبل از تولد در ژنهای جنین یا کروموزومهایش استفاده میشود . اگر ریسک بالای این موضوع وجود داشته باشد که نوزاد دچار یک ناهنجاری ژنتیکی یا کروموزومی خواهد شد ، این نوع تست طی بارداری توصیه میشود .

در برخی موارد ، تست والدین میتواند برای تصمیمگیری در مورد بارداری عدم قطعیت یک زوج را کاهش دهد یا به آن ها کمک کند . اما این تست تمام ناهنجاریهای ارثی ممکن و نقایص تولد را شناسایی نمیکند.

 

تست‌های پیش از لانه گزینی چگونه صورت میگیرد 

 

تستهای سلامت جنین پیش از لانه گزینی ، که هم چنین تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی (P G D) نامیده میشوند ، یک تکنیک اختصاصی است که میتواند ریسک داشتن کودکی مبتلا به ناهنجاری ژنتیکی یا کروموزومی خاص را  تا حدود چشم گیری کاهش دهد.

این تست برای تشخیص تغییرات ژنتیکی در جنینهایی که با تکنیکهای کمکی تولید مثلی مانند لقاح مصنوعی تولید می‌شوند استفاده میشود.لقاح مصنوعی شامل  :

برداشتن سلولهای تخمک از تخمدان زن و لقاح دادن آن ها با سلولهای اسپرم خارج از بدن ست. برای انجام تست پیش از لانه گزینی ، تعداد کمی از سلولهای جنین برداشته شده و برای تغییرات ژنتیکی خاص تست میشوند . فقط جنینهایی که این تغییرات را نداشته باشند برای شروع بارداری در رحم کاشته میشوند .

تستهای ژنتیک چطور انجام میشوند

بهترین آزمایشگاه در کرج

زمانی شخصی  تصمیم میگیرد که تست ژنتیک انجام دهد ، یک متخصص ژنتیک پزشکی ، پزشک مراقبتهای اولیه ، متخصص یا پرستار میتوانند دستور این تستها را  برای او بنویسد.

تستهای ژنتیک اغلب بعنوان بخشی از یک مشاوره ژنتیک انجام میشوند تستهای ژنتیک بر  روی  :* نمونه خون * مو * پوست * مایع آمنیوتیک _مایعی که جنین را طی حاملگی احاطه میکند* یا بافتهای دیگر انجام میشوند.

برای مثال یک روش به نام بوکال اسمیر از یک برس کوچک یا سواب پنبه ای برای جمع آوری نمونه سلولها از درون سطوح گونه استفاده میکند. این نمونه به بهترین آزمایشگاه در کرج  ارسال میشود و تکنسینها تغیرات اختصاصی در کروموزوم ، DNA  یا پروتئینها بسته به ناهنجاری مشکوک را جستجو میکنند.

بهترین آزمایشگاه در کرج  نتایج را بصورت مکتوب برای پزشک متخصص  یا مشاور ژنتیکی که دستور آن را نوشته گزارش میکنند ، یا مستقیما در صورت درخواست به بیمار داده میدهد.

تستهای غربالگری نوزادان روی مقداری کمی از نمونه خون که از پاشنه پای نوزاد گرفته میشود انجام میگیرد. برخلاف سایر انواع تستهای ژنتیک ، معمولا والدین در صورتی نتایج را دریافت خواهند کرد که تست مثبت باشد.

اگر نتایج تست مثبت باشد ، برای تعیین اینکه آ یا نوزاد ناهنجاری ژنتیکی دارد یا خیر تستهای بیشتری مورد نیاز است. قبل از اینکه فردی تست ژنتیکی بدهد ،  بسیار مهم است که او روش تست ، منافع و محدودیتهای تست و عواقب احتمالی نتایج آ ن تست را بداند. فرایند آموزش یک فرد در مورد تست و اجازه گرفتن از او را رضایت آگاهانه میگویند 

 

 

 

 

بهترین آزمایشگاه پاتولوژی کرج


بهترین آزمایشگاه پاتولوژی کرج  یا همان یک آزمایشگاه پزشکی یا آزمایشگاه بالینی ست  که ازمایشات پاتولوژی بالینی بر روی نمونه ها ی بالینی انجام میدهد ،تا اطلاعات مربوط به سلامت یک  فرد بیمار را برای تشخیص ، درمان و پیش گیری از بیماری بدست آورد.تا برای همه ما پیش آمده که  که پزشکتان با مشاهده‌ی برخی علائم بیماری،  انجام آزمایش خون را ضروری میداند آزمایش های خون در آزمایشگاهها ی طبی بیمارستانها یا آزمایشگا ههای خصوصی و مستقل از مراکز درمانی و بهداشتی انجام میشود.

بهترین آزمایشگاه پاتولوژی کرج

 

بهمین خاطر بازدید از یک آزمایشگاه طبی میتواند پیش‌ نهاد سودمندی برای آشنایی بیشتر شما با امکانات آزمایشگاه و موارد قابل تشخیص در آزمایش خون وهم چنین  نحوه‌ ی نتیجه‌ گیری از گزارش آزمایش باشد. آزمایشگاه‌ها شامل بخشهای مختلف با وظایف مختلف است . بسیاری از آزمایشگاهها  از بخشهای  : هماتولوژی ، بیو شیمی ، بانك خون ، میكروب‌شناسی ، ایمونولوژی ، سرولوژی و … برخوردارند.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی 


آزمایشگاه پاتوبیولوژی :  یکی از تخصصیترین آزمایشگاههای تشخیص درمانی میباشد که  حتما تا کنون این کلمه را شنیده اید و شاید به یکی از این آزمایشگاه ها سر زده باشید . در کشورمان امروزه با پیشذفت تکنولوژی  انواع آزمایشگاه ها برای درمان و تشخیص انواع بیماریها وجود دارد مانند :  آزمایشگاه تشخیص طبی ، آزمایشگاه ژنتیک ، آزمایشگاه پاتوبیولوژی ، آزمایشگاه پاتولوژی و… که آزمایشگاه پاتوبیولوژی نسبت به پاتولوژی دارای گستردگی بخشها ، فضا و امکانات و دستگاهها میباشد. 

برخی از آزمایشگاههای امروزه  که  پیشرفته هم هستند و هم از نظر فضا و  هم از نظر دستگاه ها گسترده تر هستند و این امکان را دارند که هم آزمایشهای پاتولوژی را انجام دهند و هم آزمایشهای تشخیص طبی را برای بیماران انجام دهند . به این نوع آزمایشگاه ها ، آزمایشگاه های پاتوبیولوژی میگویند. در این توع از مراکز متخصصان حرفه ای  مختلفی با مدارک متفاوت دور هم جمع شده اند تا مجموعه با ارزش آزمایشگاهی را ایجاد کنند افرادی با مدارک میکروبیولوژی ، علوم آزمایشگاهی و …

تفاوت آزمایشگاه پاتولوژی و آزمایشگاه پاتوبیولوژی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی محلی برای بررسی بیماریها از طریق ترشحات ، مایعات و گازها است . تفاوت اصلی آزمایشگاه پاتولوژی با آزمایشگاه پاتوبیولوژی اینگونهست که ، آزمایشگا ه پاتولوژی در حقیقت آسیبهای وارد شده به بافت را تشخیص میدهد مانند : 

**انواع هپاتیت ، سرطانها و هر نوع آ سیب بافتی از میکروب گرفته تا انواع آسیبهای خودی بدن_ 

**اما آزمایشگاه پاتوبیولوژی : خود دلیل و عامل بیماری را تشخیص میدهد و انواع تغییرات فیزیولوژیک را نیز بررسی میکند مانند :  قند خون افراد 

شرایط تاسیس  آزمایشگاه پاتوبیولوژی چیست 

افرادی  میتوانند آزمایشگاه پاتوبیولوژی تاسیس کنند  که پس از سپری نمودن دوره پزشکی و کسب مدرک پزشک عمومی ، به مدت 4 سال دوره تخصصی را در یکی از دانشگاههای علوم پزشکی کشور سپری کنند در چنین مراکزی هم آزمایشهای معمول و هم آزمایشهای پاتولوژی صورت میگیرد

بخشهای مختلف بهترین آزمایشگاه پاتولوژی کرج 


 بخش های مختلف بهترین آزمایشگاه پاتولوژی کرج عبارتند از: 

(هماتولوژی ، بیوشیمی ، بانک خون ،ایمونولوژی ،میکروب شناسی ،   سرولوژی ، آزمایش های متفرقه  که هر یک را بخش ها به طور دقیق توسط متخصصین نظارت میشود )

**بخش هماتولوژی :

در این بخش آزمایش های  : CBC ، ESR ، گروه خون و RH ، PT، P TT ، شمارش پلاکت ها ، شمارش رتیکولوسیت ، H T و H B ، سیلان ، انعقاد انجام میشود . 

 

** بخش بیوشیمی :

در این بخش آزمایش های : اوره  و قند ،  ، کراتی نین ، تری گلیسیرید  ،کلسترول ، اسید اوریک ، بیلی روبین ( D و T) ، کلسیم ، فسفر، پروتئین ، آلبومین ، یونوگرام ، S G O T، S G PT،  A I P ،  L D H و گازومتری انجام میشود. 

 

** بخش بانک خون :

در این بخش آزمایش های تعیین گروه و R H بیمار و کیسه خون ،کراسماچ _کومبس مستقیم _ کومبس غیر مستقیم انجام میشود.   

 

** بخش میکروب شناسی :

در این بخش آزمایش های : 

*کشت و بررسی مستقیم ادرار * کشت و بررسی مستقیم خون* کشت و بررسی مستقیم مدفوع* کشت و بررسی مستقیم مایعات بدن * کشت و بررسی مستقیم زخم ها * بررسی مستقیم B K انجام میشود


**ایمونولوژی


**  سرولوژی :

در این بخش آزمایش های C R P و RF و B H C G انجام میشود.

** آزمایش های متفرقه :

این آزمایش ها شامل : آزمایش کامل ادرا ر ، تست مدفوع  ، جستجو ی خون در مدفوع ، ( تست گایاک) ، توبرکولین تست ، بررسی ضایعات از نظر قارچ ، بررسی ضایعات از نظر لیشمن می باشد.

وظیفه آزمایشگاه  های ژنتیک  چیست 


در این مکان با استفاده از کاریوتایپ و روشهای مولکولی مثل P C R و انواع آن  به بررسی تشخیص یا میزان احتمال بیماری ژنتیکی در نسل بعدی خانواده که متولد خواهند شد میپردازند. این روش ها ، روش هایی خیلی دقیق ولی با هزینه آ زمایش بالا میباشند به خصوص در موارد قبل از بارداری بطور معمول مشاوره ژنتیک در کنار این آزمایشات انجام میشود که به قیمت آزمایش میافزاید .

 

نقش آزمایشگاه خوب در کرج  در تشخیص بیماری های ژنتیکی


بطور معمول ، اختلالت و بیماریهای ژنتیکی در زمان تولد و حتی در سال های بعد ، بروز میکند اما بسیاری از آنها را میتوان قبل از تولد تشخیص داد و از بروز آن ها تاحدود زیادی  جلوگیری کرد 


یک اختلال ژنتیکی چگونه انتقال پیدا می کند


هنگامیکه ژنها و DNA منتقل شده از پدر و مادر دارای اختلال و نقص ژنتیکی باشد ، کودک مستعد به ابتلا به بیماری ژنتیکی خواهد شد

بیماری های ژنتیکی :


بیماری های ژنتیکی می توانند در سطح مولکولی یعنی ژن و یا توالی های DNA بروز کنند که کوچکترین سطح از سطوح اطلاعات ژنتیکی است و یا در سطح کوروموزومی اتفاق بیافتد.کروموزومها در حقیقت همان D NA هستند که به شکل کلافهای بزرگتری در هم پیچیده شده و در هسته سلول واقع میشوند.

تشخیص سرطان در آزمایشگاه پاتولوژی به چه صورت است 


این بخش بیشتر در تشخیص سرطان کاربرد داشته  که پس از تکه برداری از عضو در گیر  و بافتهای بدن طی فرا یندی این نمونهها تبدیل به نمونه های رنگ آمیزی شده قابل بررسی زیر میکروسکوپ بر روی شیشه های نازکی به نام لام میگردد .

بهترین آزمایشگاه پاتولوژی کرج برای انجام آزمایش 

 

بهترین آزمایشگاه ها و دقیقترین آزمایشگاهها درکرج  نیز هستند که با کمی تحقیق و تفحص درست  و با استفاده از تجربیات مراجعه گنندگان و تایید پزشکان مجرب و با تجربه ، دستیابی به یک آزمایشگاه خوب برای داشتن جواب آزمایش خوب کار سختی نخواهد بود 

 

شبکه های اجتماعی

نشریات آموزشی

Call Now Buttonتماس با ما